Flagowe smartfony czołowych producentów już dawno przestały być dla wielu przeciętnych użytkowników wygodne. Wszystko to za sprawą dużego ekranu. Telefony nie mieszczą się już w kieszeniach; czy wygoda korzystania z nich rekompensuje tę niedogodność? Okazuje się, że nie dla każdego.


Smartfon jak tablet

Tendencja do tworzenia coraz większych smartfonów powstała kilka lat temu. W pewnym momencie zaczęliśmy się obawiać, że telefony urosną do rozmiarów tabletów; na szczęście tak się nie stało. Zanim (i jeśli!) składane smartfony podbiją rynek, warto pomyśleć, jaki rozmiar wyświetlacza najlepiej sprawdzi się u Ciebie.


Jaki rozmiar wyświetlacza jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od indywidualny preferencji oraz czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. Postaramy się jednak udzielić kilku wskazówek dotyczących tego, jaki wyświetlacz będzie najlepszy dla Ciebie.

 

Smartfon z małym wyświetlaczem

Telefon wyposażony w niewielki ekran sprawdzi się przede wszystkim u osób, które:

- szukają sprzętu w niższej cenie - jeśli zadowala Cię mały wyświetlacz telefonu, możesz za niewielką cenę nabyć urządzenie o bardzo dobrych parametrach - na przykład flagowca w wersji mini,

- mają drobne dłonie i nie sprawia im problemu operowanie niewielkim ekranem dotykowym,

- szukają telefonu, który zmieści się w kieszeni,

- chcą używać smartfona głównie do dzwonienia, przeglądania internetu czy wysyłania wiadomości,

- rzadko korzystają z telefonu w celu oglądania filmików.

 

Smartfon z dużym wyświetlaczem

To urządzenie idealne przede wszystkim dla osób, które:

- korzystają ze smartfona w pracy - używają go do edytowania dokumentów, odpisywania na maile czy wstawiania aktualności na portalach społecznościowych,

- często oglądają filmiki na telefonie,

- mają większe dłonie lub nie potrafią komfortowo operować panelem dotykowym na niewielkim ekranie,

- grają w gry,

- noszą smartfona w torebce czy plecaku, a nie w kieszeni.

Pamiętaj, że niezależnie od tego, na jaki telefon się zdecydujesz, czy wybierzesz mały czy największy dostępny wyświetlacz - musisz zabezpieczyć go przed działaniem czynników wewnętrznych. Zaopatrz się w dobre szkło hartowane i dopasowane etui!