Jednym z najczęściej kupowanych w naszym sklepie gadżetów jest etui na telefon. Nic dziwnego - nie znamy osoby, której smartfon choć raz nie przeżyłby bliskiego spotkania z podłogą! Jakim pokrowcem najlepiej chronić swój telefon?

Funkcje etui

Etui do smartfona jest gadżetem wielofunkcyjnym. Do jego najważniejszych właściwości możemy zaliczyć funkcję:

- ochronną - etui ma przede wszystkim chronić Twój telefon przed zniszczeniem, zarysowaniem czy stłuczeniem,

- estetyczną - etui nie są nudne! W naszym sklepie możesz wybierać spośród pokrowców w wielu wzorach i kolorach. To doskonały sposób na to, by wyróżnić swój telefon z tłumu identycznych urządzeń,

- funkcjonalną - niektóre etui pełnią rolę podstawek do telefonów czy portfeli.

Jakie są rodzaje etui?

Pokrowce silikonowe - są nakładane na tylną obudowę smartfona. Występują w różnych wzorach i kolorach. Dobrze chronią telefon przed uszkodzeniem w razie upadku (najlepiej wybrać etui, w którym krawędzie silikonu delikatnie wystają nad ekran), nie zabezpieczą go jednak przed zarysowaniem. Najlepiej korzystać z niego w połączeniu ze szkłem hartowanym.

Bumpery - gumowe ramki, które zakłada się na krawędzie ekranu. Możesz znaleźć je w wielu kolorach do wyboru. Dzięki nim telefon “wygodniej leży w dłoni”, jednak zapewniają tylko minimalną ochronę w razie upadku i nie zabezpieczają telefonu przed zarysowaniem. Jeśli zdecydujesz się na takie etui, musisz pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu smartfona szkłem hartowanym.

Pokrowce z klapką - wyglądem przypominają portfel. Mają silikonowy tył, do którego doczepiona jest klapka otwierana na bok lub do góry. Chronią Twojego smartfona nie tylko przed stłuczeniem w razie upadku, ale także przed zarysowaniem w kieszeni czy torebce. Często mają dodatkowe miejsce na dokumenty a w większości modeli można wygiąć obudowę tak, by wygodnie postawić telefon i obejrzeć filmik. Można znaleźć je w przeróżnych wzorach. W przypadku tego etui, dobrze jest zabezpieczyć ekran smartfona szkłem hartowanym, które będzie go dodatkowo chronić przed porysowaniem w kieszeni.

Wsuwki - czyli materiałowe pokrowce, w które wkłada się telefon. Chronią go przed uszkodzeniem w razie upadku oraz przed zarysowaniami, jednak są niewygodne - by skorzystać ze smartfona, trzeba wyjąć go z pokrowca.

Etui “klapka” - to drewniany lub plastikowy pokrowiec, który zakłada się na tył telefonu. Wygląda estetycznie i może stanowić wyjątkową ozdobę smartfona - jednak nie zabezpiecza go w razie upadku ani przed porysowaniem. Jeśli kupisz to etui, koniecznie zainwestuj także w szkło hartowane.

Etui pancerne - czyli pokrowiec do “zadań specjalnych”. Najczęściej jest wzmocnione poliwęglanowym włóknem, dzięki czemu zapewnia najwyższy stopień ochrony.

Jak wybrać idealne etui?

Naszym zdaniem zdecydowanie najlepiej sprawdzają się pokrowce z klapką, etui pancerne oraz nakładki silikonowe na tył smartfona w połączeniu ze szkłem hartowanym. Kupując wymarzony model zwróć jednak uwagę na kilka aspektów:

- grubość - pokrowiec na telefon powinien być gruby - wpływa to zarówno na jego wytrzymałość, jak i na walory ochronne,

- materiał - etui najczęściej wykonywane są z TPU. Ten materiał doskonale ochroni Twój telefon, jeśli będzie wystarczająco gruby - najlepiej gdy będzie miał ok. 1 mm.

Choć żadne etui nie zabezpieczy Twojego telefonu w stu procentach - dobrze dobrany pokrowiec uchronił już niejednego właściciela przed koniecznością wymiany smartfona na nowy model. Warto w nie zainwestować!