Urządzenia typu smartfon stopniowo wypierają z rynku tradycyjne telefony komórkowe. Ogromne możliwości jakie oferują swoim użytkownikom sprawiają, że coraz częściej służą one nie tylko jako urządzenia komunikacyjne, ale również organizery, aparaty fotograficzne czy też przenośne odtwarzacze multimediów. Niewątpliwą zaletą smartfonów pozwalającą na ich wszechstronne zastosowanie są dotykowe ekrany, które dzięki swoim właściwościom umożliwiają obsługę wszystkich funkcji tych urządzeń. Niestety to właśnie wyświetlacze są najbardziej narażone na uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Jak chronić ekrany smartfonów? Czym różni się folia zabezpieczająca od szkła hartowanego?

Producenci smartfonów chcąc poprawić komfort użytkowania sprzętu, dążą do zwiększenia powierzchni wyświetlacza ma to jednak oczywiste, chociaż często bagatelizowane konsekwencje. Delikatne i duże wyświetlacze dotykowe wypełniają całą powierzchnię urządzenia. Kosztem rosnącego komfort użytkowania multimediów jest wzrost powierzchni narażonej na zarysowanie, stłuczenie lub zawilgocenie. W celu ochrony delikatnych wyświetlaczy producenci smartfonów opracowują sposoby ochrony dotykowych paneli. Wśród najpopularniejszych metod zabezpieczania urządzeń są między innymi folie zabezpieczające, naklejane na powierzchnię ekranu.

Samoprzylepna, bezbarwna warstwa folii to pierwsza generacja zabezpieczeń jakie pojawiły się na rynku akcesoriów GSM. Folie pozwalają chronić delikatny wyświetlacz urządzenia przed niektórymi rodzajami uszkodzeń.

Wraz z rozwojem smartfonów producenci opracowywali lepsze metody zabezpieczania wyświetlaczy. Dzięki temu popularne do niedawna folie zastępowane są przez skuteczniejsze warstwy hartowanego szkła.

Podobnie jak wcześniejsze zabezpieczenia z folii, szkło hartowane jest bezbarwną, samoprzylepną warstwą naklejaną na powierzchnię wyświetlacza. Takie zabezpieczenie jest praktycznie niezauważalne, nie wpływa na wygląd urządzenia i nie obniża komfortu użytkowania smartfona. Należy przy tym zwrócić uwagę na większą trwałość materiału, z którego wykonane jest zabezpieczenie. W porównaniu do popularnych folii zabezpieczających, szkło hartowane stanowi warstwę zauważalnie grubszą, a tym samym lepiej zabezpiecza wrażliwy ekran urządzenia. Jego elastyczność pozwala na łatwe naklejenie zabezpieczenia.

Oferowane w naszym sklepie szkła hartowane mają wysokie współczynniki twardości- 9h. Są to produkty wysokiej jakości pozwalające na bezpieczne i komfortowe korzystanie z telefonu. Zabezpieczające szkło chroni dotykowe wyświetlacze smartfonów przed zarysowaniami, zabrudzeniami, wilgocią, a częściowo również przed uszkodzeniami spowodowanymi upadkiem lub naciskiem na ekran. W haalo.pl znajdziecie Państwo wysokiej klasy zabezpieczenia wykonane w technologii szkła hartowanego w atrakcyjnych cenach. W ofercie znaleźć można ochronne szkło hartowane na telefony najpopularniejszych marek i modeli.

Odpowiednio zainstalowana warstwa samoprzylepnego zabezpieczenia ze szkła hartowanego pozwala na swobodne użytkowanie bez ciągłej obawy i troski o delikatne elementy urządzenia. Właśnie dlatego klientom dokonującym zakupu w sklepie stacjonarnym oferujemy usługę profesjonalnego nałożenia szkła na ekran telefonu.