Zbliżające się święta to okazja do zaplanowania podarunków dla całej rodziny. Szukasz inspiracji? Jedną z rzeczy, które polecamy każdemu, są opaski sportowe. Poznaj ich 4 największe zalety!

Skuteczny monitoring

Opaska sportowa to niewielkie, niepozorne urządzenie, które prowadzi skuteczny monitoring Twojej dziennej aktywności. Pokazuje nie tylko spalone kalorie, ale także wykonane kroki czy puls. Wiele opasek, nawet tych tańszych w podstawowej wersji, posiada także wersję monitorowania snu i pomaga wyrobić zdrowe nawyki.

Tylko skuteczny monitoring pomoże Ci mierzyć postępy oraz wyznaczać drogę do osiągnięcia realistycznych celów.

Motywator

W natłoku codziennych obowiązków, często zapominamy o najważniejszym - trosce o własne zdrowie, psychiczne i fizyczne. Regularne ćwiczenia to jeden z najważniejszych aspektów, w jakich powinniśmy o siebie zadbać.

Opaska nie tylko motywuje do osiągania celów (w końcu kto chce widzieć okrągłe 0 na wyświetlaczu?), ale także może przypominać o podjęciu aktywności.

Długi czas pracy

Opaski sportowe mogą przez długi czas pracować na jednym ładowaniu. Dzięki temu są wygodne i czasem wręcz można zapomnieć, że mamy je na nadgarstku.

Do pary ze smartfonem

Większość opasek sportowych oferuje możliwość połączenia się z telefonem komórkowym. Na smartfona otrzymasz powiadomienia o swojej dziennej aktywności oraz o realizacji celów - w formie sms-a, e-maila czy powiadomienia. Połączenie między telefonem a opaską działa także w drugą stronę - to opaska pokaże Ci, że ktoś do Ciebie dzwoni, a nowe modele pozwolą Ci nawet odczytać nową wiadomość.

Wiele opasek sportowych posiada także dedykowaną aplikację na smartfona, dzięki której możesz dzielić się swoimi osiągnięciami z najbliższymi i wzajemnie motywować.

Opaska sportowa to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Jak ją wybrać? A może lepiej sprawdzi się zegarek sportowy? Jeśli nie wiesz - zajrzyj tutaj.