Zbliżają się wakacje - czas, kiedy sporo czasu spędzamy nad wodą. Pływanie na kajakach, motorówkach czy łódkach to świetny sposób na rozrywkę w gorący, letni dzień.

Trudno także nie zgodzić się z tym, że dziś - raczej w każdej sytuacji mamy przy sobie telefon. Zabieramy go też nad wodę, choćby po to, by zrobić pamiątkowe zdjęcia. Korzystając z wody, niechętnie zostawimy również urządzenie na brzegu, gdzie może zostać skradzione.

Jednak zabierając telefon ze sobą na kajak czy łódkę, ryzykujemy jego zalanie. Dlatego już przed wyjazdem na wczasy nad wodę, warto zaopatrzyć się w wodoodporny pokrowiec.

Wakacyjny gadżet

Choć jeszcze niedawno, wodoodpoorne futerały kojarzyły się głównie z wykonywaniem zdjęć pod wodą czy gadżetem przydatnym sportowcom, dziś zmienia się spojrzenie na nie. Pokrowiec może ochronić telefon, gdy ten niechcący zostanie zalany podczas spływu kajakowego, czy wypadnie z dłoni w czasie robienia zdjęcia na żaglówce.

Utrata telefonu to nie tylko strata urządzenia, ale często i zdjęć - dlatego tak zachęcamy do robienia kopii zapasowych, albo wrzucania fotografii do chmury. Niedrogi pokrowiec potrafi uchronić nas przed nieprzyjemnymi konsekwencjami dostania się wody do urządzenia.

Na co zwrócić uwagę, kupując wodoszczelny futerał?

Pokrowiec mający zabezpieczać telefon przed zalaniem to gadżet, na którym nie warto oszczędzać. Znacznie lepiej wybrać sprawdzony model, który nie sprawi Ci nieprzyjemnej niespodzianki.

Zanim kupisz wodoszczelne etui, zwróć uwagę na:

- rozmiar - nie każde etui będzie pasować na Twój telefon. Za duże może tracić swoje ochronne właściwości,

- certyfikat - jeśli etui go posiada, masz pewność, że w warunkach określonych przez producenta Cię nie zawiedzie,

- do jakich aktywności się sprawdzi - producent zazwyczaj deklaruje, czy z telefonem w danym futerale można np. nurkować,

- do jakiej głębokości zapewnia wodoodporność,

- czy posiada smycz lub miejsce do jej przypięcia, dzięki czemu telefon możesz dodatkowo zaczepić wokół dłoni.

Zanim pójdziesz ze swoim etui na głęboką wodę, zrób mu test chusteczki. Włóż do środka chusteczkę higieniczną, etui umieść w wodzie na kilka minut. Jeśli po wyjęciu chusteczka będzie sucha - oznacza to, że futerał spełnia swoje zadanie.