Rozważasz zakup i montaż szkła hartowanego na swój telefon, jednak nie wszystko jest dla Ciebie jasne? Odpowiemy na każde nurtujące Cię pytanie! Dziś przybliżymy kilka kwestii, które najczęściej interesują naszych klientów.

1. Po co kupować szkło hartowane?

DLa ochrony swojego telefonu. W dzisiejszych czasach, wyświetlacze smartfonów są bardzo duże, a tendencja jest raczej wzrostowa, niż spadkowa. Ich wymiana może być bardzo kosztowna, czasami wręcz nieopłacalna.

Szkło hartowane charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest odporne na zarysowania, pęknięcie. Dobrze zamontowane szkło chroni cały ekran oraz jego krawędzie, zabezpieczające wyświetlacz przed uszkodzeniami. Zapewnia przy tym maksymalną czułość ekranu dotykowego oraz pełne odwzorowywanie kolorów.

2. Dlaczego szkło nie przylega na bokach?

Ochrona boków wyświetlacza, szczególnie zaokrąglonego, jest bardzo ważna. Dlaczego szkiełko może nie przylegać w tych miejscach? Powodów może być kilka:

- wady fabryczne szkła,

- wady fabryczne wyświetlacza,

- błąd przy montażu,

- niedokładne oczyszczenie powierzchni szkiełka.

3. Dlaczego pod szkłem pojawiają się bąbelki?

Przyczyną takiego zjawiska jest prawdopodobnie zły montaż szkiełka. Bardzo ważne jest, aby zakładać je powoli, dokładnie dociskając do powierzchni ekranu.

4. Jak wyczyścić szkło hartowane?

Ekran zabezpieczony szkłem hartowanym należy oczyszczać delikatnie, kolistymi ruchami. Najlepiej wykorzystać do tego miękką ściereczkę z mikrofibry.

5. Jak zdjąć szkło hartowane?

Jeśli szkło hartowane na Twoim smartfonie popękało to znaczy, że spełniło już swoje zadanie - ochroniło wyświetlacz przed uszkodzeniem, a Ciebie przed kosztowną wymianą. Jego demontaż jest niezwykle prosty - wystarczy delikatnie podważyć krawędź blisko miejsca uszkodzenia powierzchni paznokciem czy drewnianą wykałaczką. Po zdjęciu starego, nie zwlekaj z założeniem kolejnego szkła na swój ekran!