Gniazda do ładowania to jedne z najczęściej psujących się elementów smartfonów. Nierzadko nerwowo podłączasz i odłączasz swój telefon do prądu, by jak najszybciej podnieść poziom baterii. Stąd już prosta droga do uszkodzenia gniazda!

Aby częściowo wyeliminować ten problem, powstały stacje dokujące, służące do bezprzewodowego ładowania. Czy warto w nie zainwestować?

Jak działa stacja dokująca?

Smartfona na stacji dokującej ładuje się w bardzo prostu sposób.Stację podłączasz do prądu i ustawiasz w wygodnym dla Ciebie i bezpiecznym miejscu. Swojego smartfona umieszczasz na wyjściu micro USB, zamontowanym na stacji. Gotowe - bateria ładuje się wygodnie, bez użycia dodatkowych kabli. Stację dokującą możesz podłączyć do laptopa - w ten sposób, prześlesz dowolne dane na komputer.

Na co zwrócić uwagę, wybierając stację dokującą?

Zanim zainwestujesz w stację do ładowania Twojego smartfona, zwróć uwagę na:

- to, jaka ma być długość kabla zasilającego stację dokującą. Zadbaj o to, by nie był za długi (po co ma się plątać?) ani za krótki - abyś mógł wygodnie postawić stację np. na biurku,

- wagę - jeśli planujesz umieszczać stację w miejscu, w którym łatwo ją przewrócić. Większa masa zapewni urządzeniu stabilność,

- fakt, czy stacja posiada złącze micro USB,

- design - stacja dokująca będzie stale znajdować się w zasięgu Twojej ręki. Ważne, by jej wygląd Ci się podobał,

- to, czy posiada interesujące Cię dodatki, i może rozszerzyć funkcjonalność Twojego smartfona. Niektóre stacje posiadają elementy takie, jak takie jak gniazdo słuchawkowe, przycisk regulacji głośności czy zegar biurkowy z kalendarzem.

Nowoczesne stacje dokujące dają także:

- dostęp do powiadomień o połączeniach,

- dostęp do przychodzących wiadomości.

Stacja dokująca może występować w ramach oddzielnego modułu, lub być zintegrowana z innym urządzeniem.

Stacja dokująca to bardzo przydatne, niedrogie urządzenie, dzięki któremu możesz wygodnie ładować smartfona na Twoim biurku. Eliminuje problem plączących się kabli, zepsutych portów do ładowania oraz częstego poszukiwania schowanej ładowarki. Być może ułatwi codzienne życie także Tobie?