Wielu z nas zostało zmuszonych sytuacją do pracy zdalnej. Poza obowiązkowym wyposażeniem, takim jak laptop czy dodatkowy monitor, do jej skutecznego wykonywania niezbędne są także słuchawki. Przydatne nie tylko do słuchania muzyki, ale przede wszystkim - do prowadzenia rozmów i wideokonferencji, muszą łączyć w sobie wysoką jakość z profesjonalnym wyglądem. Jakie słuchawki wybrać?

Obowiązkowo - mikrofon

Do pracy zdalnej nie sprawdzą się zwykłe słuchawki bez mikrofonu, lub z urządzeniem słabej jakości. Muszą dobrze zbierać dźwięk, oraz eliminować szumy z otoczenia aby podczas prowadzonych przez internet rozmów, nie doszło do żadnych nieporozumień. Polecamy modele z wysuwanym mikrofonem, który po zakończeniu rozmowy można wygodnie schować.

Wysoka jakość dźwięku

Kupując idealne słuchawki do pracy z domu nie musisz zwracać uwagi na świetne basy czy dźwięk przestrzenny. Bardzo ważna jest jednak czystość i wysoka jakość oferowanego dźwięku. Nikt nie chce powtarzać kilkakrotnie podczas jednej rozmowy: “Przepraszam, czy możesz powtórzyć?”.

Lekkie i dopasowane

Spędzanie długich godzin w niewygodnych słuchawkach na głowie może przyprawić o jej ból. Zbyt ciasne, niedopasowane lub ze zbyt małymi nausznikami, nie będą dobrze służyć codziennej pracy, a raczej nas męczyć. Dlatego wybierz słuchawki z możliwością regulacji, które sprawdzą się w większości przypadków.

Odpowiednia wentylacja

Jeśli w słuchawkach na głowie spędzasz długie godziny każdego dnia, musisz zadbać o odpowiednią wentylację. Dlatego niekoniecznie polegamy słuchawki douszne czy też z gąbki bezpośrednio przylegającej do twarzy - nie będą umożliwiały dostatecznie dobrej cyrkulacji powietrza. Lepiej sprawdzą się słuchawki nakładane z nausznikami wykończonymi wysokiej jakości sztuczną skórą, czy oddychającą siatką.

Przewodowe czy bezprzewodowe?

Ostatnim, jednak nie najmniej ważnym pytaniem, na które musisz sobie odpowiedzieć jest to, czy wybrać słuchawki przewodowe, czy bezprzewodowe. Jeżeli zależy nam na niezawodności, najlepiej sprawdzą się te z kablem z jednego prostego powodu - nie wymagają ładowania. Niestety, uniemożliwiają chodzenie podczas rozmowy, co w przypadku wielogodzinnego siedzenia przy biurku, może być trudne.