Kijek do robienia selfie to bardzo przydatne akcesorium, które umożliwia robienie ciekawych zdjęć. Pozwala łatwo i efektywnie uwiecznić najpiękniejsze wspomnienia. Jak wybrać idealny kijek do selfie?

Selfie stick - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jak działa selfie stick?

Najprostsze modele kijków do robienia selfie można kupić nawet za kilkanaście złotych. Niestety, nie są one zbyt wygodne - działają jak przedłużenie ręki. Aby z nich skorzystać, trzeba umieścić smartfona w uchwycie, włączyć samowyzwalacz, ustawić rękę i… pozować.

Modele ze średniej półki cenowej mają tu więcej do zaoferowania. Przy uchwytach do zamocowania telefonu zazwyczaj posiadają umieszczony kabel micro USB, który należy podłączyć do telefonu. Następnie wystarczy włączyć aparat. Zdjęcia można robić przyciskiem, który znajduje się w rączce selfie sticka.

Najdroższe selfie sticki są wyposażone w technologię Bluetooth. Taki rodzaj komunikacji kijka ze smartfonem jest najwygodniejszy - nie wymaga ani uruchamiania samowyzwalacza, ani podłączania kabelka. Migawkę aparatu uruchamia wbudowany w rączkę przycisk.

Stabilny uchwyt

Jeśli kupujesz selfie sticka, sprawdź, jak wykonany został w nim uchwyt na telefon. Przy robieniu selfie będziesz prawdopodobnie ustawiać rękę na różne sposoby - musisz mieć pewność, że telefon nie wypadnie.

Wygodna rączka, rozmiary

Bardzo ważnym elementem kijka do selfie jest jego rączka. Warto, by była ergonomiczna, wygodna i antypoślizgowa. Zwróć także uwagę na wielkość i wagę Twojego selfie sticka - w końcu to akcesorium mobilne, które powinno zmieścić się w kieszeni.

Dodatki

Niektóre droższe selfie sticki są wyposażone w dodatkowe akcesoria. Znajdują się wśród nich np.

- lampa, pozwalająca lepiej doświetlić zdjęcie,

- lusterko,

- powerbank.

Zastanów się, czy takie ulepszenia (zazwyczaj znacząco podnoszące cenę selfie sticka) przydadzą Ci się w codziennym użytkowaniu.

Selfie stick to bardzo przydatny gadżet, który przyda Ci się w niejednej podróży. Naszym zdaniem - warto zainwestować niewielką kwotę, by zyskać pamiątki na zawsze. Selfie sticki dostępne w naszym sklepie obejrzysz tutaj.