Jak wyglądał Samsung w 2022 roku? Trzeba przyznać, że bardzo dobrze. Jakie modele udało się wypuścić na rynek i czym Samsung zaimponował nawet Google?


Przełomowe premiery

Pomysł Samsunga na elastyczne telefony jest entuzjastycznie witany przez klientów, a jego standardowe modele sprzedają się świetnie. Linia Galaxy S jest oceniana jako najlepsza na rynku przez wielu recenzentów. Linia Galaxy Z weszła do mainstreamu a Android One UI 5.0 jest szybko wdrażany do kolejnych grup telefonów i tabletów.


Samsung Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra

Flagowce od Samsunga w tym roku zaskoczyły popzytywnie. Posiadają ponadprzeciętny aparat, wysokiej jakości wyświetlacz oraz cechuje je charakterystyczne dla marki świetne wykonanie. Jedynym minusem podkreślonym przez recenzentów jest krótki czas pracy wynikający z zastosowania procesora Exynos, od którego z resztą Samsung ma odchodzić.


Samsung Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4

Prototypowe rozkładane telefony Samsunga to coś, za czym konkurencja nie może dogonić. W 2022 roku pojawiła się tymczasem na rynku już czwarta generacja tych urządzeń. Dodatkowo, jest to generacja o klasę lepsza od poprzedników - ekrany nie zużywają się i są znacznie wytrzymalsze, niż wcześniej. Samsung Galaxy Z Fold4 to urządzenie, które jest jednocześnie telefonem, tabletem i małym komputerem po podłączeniu klawiatury. Natomiast Galaxy Z Flip4 to smartfon, którego cena nie odstrasza i jest coraz częściej wybierany przez standardowych klientów.


Android z One UI 5

To system, którym inspiruje się sam Google. Nowa nakładka interfejsu Androida jest z powodzeniem szybko instalowana na wielu smartfonach i tabletach. Nie wprowadził ogromnej ilości nowości - podobnie jak sam Android 13 - ale jest uniwersalnie lubiany i sprawnie aktualizowany.