Pierwsze uruchomienie smartfona to zawsze ekscytujący moment. Zanim jednak do niego dojdzie, warto pamiętać o kilku rzeczach. Jakich?


Zabezpiecz swój telefon

Zanim pierwszy raz uruchomisz urządzenie, dobrze jest odpowiednio je zabezpieczyć. Jak to zrobić? Na ekran naklej trwałe szkło hartowane, które zabezpieczy go przed uszkodzeniami, nawet przy upadku z wysokości. Natomiast na telefon nałóż etui, które będzie chronić przed zarysowaniami.


Podłącz baterię do ładowania

Zanim rozpoczniesz włączanie telefonu, warto podłączyć go do ładowania. Choć bateria powinna być niewielkim stopniu naładowana, warto się co do tego upewnić przed rozpoczęciem konfiguracji.


Włóż kartę SIM

Zanim pierwszy raz włączysz telefon, włóż do niego kartę SIM. Jak wiesz, może ona występować w kilku rozmiarach - zmieniało się to na przestrzeni lat. Obecnie większość smartfonów korzysta z formatu nanokarty, jeśli wcześniej posiadałeś starsze urządzenie może okazać się konieczne udanie się do operatora i przycięcie karty.


Czy wszystko działa?

Czas na pierwsze włączenie smartfona. Zwróć uwagę na stan wyświetlacza - czy wszystko wyświetla się bez zarzutu, obraz na ekranie jest pełny i czytelny. Upewnij się, że sterowanie dotykowe działa odpowiednio.


Konfiguracja urządzenia

Gdy telefon jest już uruchomiony i potwierdziliśmy, że działa, czeka nas konfiguracja poszczególnych ustawień, przez którą smartfon sam nas przeprowadzi. Na samym początku łączymy się z Wi-Fi, dzięki czemu będziemy mogli pobrać odpowiednie aktualizacje i aplikacje. Przez dalsze etapy poprowadzi Cię samo urządzenie - na pewno zapyta o sposób zabezpieczenia ekranu.


Po zakończonej konfiguracji wykorzystać Google Play lub App Store do pobrania brakujących aplikacji.