Firma Apple jest znana z tworzenia przyciągających aplikacji, opartych na stałej subskrypcji. Najlepszym przykładem jest Apple Music, którego popularność jest duża - i stale rośnie (ma już ponad 56 milionów abonentów!). Gigant planuje wdrożenie podobnego rozwiązania dla graczy.

Nielimitowany dostęp do gier

Apple pracuje nad tzw. “Netflixem dla graczy” - platformą, która da użytkownikom nielimitowany dostęp do gier mobilnych, znajdujących się w bazie. Możliwość gry uzyskają wszyscy, którzy wcześniej uiszczą ustaloną miesięczną opłatę. Nie znamy jeszcze jej wysokości, ani planowanej zawartości biblioteki gier. Nie wiadomo także, jak Apple rozwiąże kwestię dostępności darmowych gier w App Store.

Od połowy 2018 roku Apple prowadzi rozmowy z twórcami gier, które chciałby włączyć do swojej subskrypcji. Warto dodać, że granie na smartfonie jest wśród użytkowników sprzętu z logo jabłuszka niezwykle popularne - zyski płynące z App Store mają w 2021 roku przekroczyć 100 mld dolarów. Użytkownicy aplikacji z pewnością ucieszą się ze zniknięcia mikropłatności, które potrafią wywoływać niemałe frustracje.

W tej chwili, projekt jest we wczesnej fazie rozwoju - wszystko może ulec zmianie. Trzymamy kciuki, by jego realizacja się powiodła!

Nie tylko gry?

Apple pracuje także nad usługą, umożliwiającą nielimitowany dostęp do filmów i seriali. Portal ma działać na tej samej zasadzie, co Netflix. Gigant chce otworzyć taki serwis już w kwietniu!