Czy Samsung rezygnuje ze swoich autorskich procesorów Exynos na zawsze? Od lat Samsung stosował w swoich topowych smartfonach dwa różne czipy: autorski Snapdragon na większości rynków oraz zewnętrzny Qualcomm Snapdragon w USA, Chinach, Kanadzie i Tajwanie. Czy od teraz w smamrtfonach będzie jeden i ten sam procesor?


Zewnętrzny Snapdragon

W opinii większości lepsze rezultaty zapewniał zewnętrzny Snapdragon stosowany m. in. w USA. Exynosy były na jego tle nieco słabsze i zmagały się np. z problemami z temperaturą.


Koniec ery Exynosa?

Informacje pochodzące z przecieków wskazują, że Samsung ma porzucić swoją linię procesorów Exynos. Samsung Galaxy S23 ma już zostać wyposażony w procesor Snapdragon w Europie. Tańsze modele na rok 2023, czyli Galaxy A14 i M14, mają mieć jeszcze procesory Samsung Exynos.


Zmiany w Samsungu

Zmiany dotyczące procesorów mogą wynikać między innymi z wewnętrznej restrukturyzacji Samsunga. Ma on zamiar przenieść dział procesorów z firmy System LSI do Samsung MX, czyli zacząć produkować całe urządzenia w jednym miejscu. Nie wiadomo jeszcze, czy decyzja dotycząca wygaszania Exynosa dotknie także partnerów biznesowych samsunga, jak chociażby Vivo. Docelowo smartfony Samsunga mają mieć procesory zaprojektowane przez dział smartfonów.