To jeden z akcesoriów do telefonu, który niszczymy najczęściej. Kabel do ładowania smartfona jest często wyginany, używany codziennie - ma prawo odmówić posłuszeństwa. Gdy nastaje chwila wymiany go na nowy, zadajesz sobie pytanie - kupić oryginalny kabel, czy tańszy zamiennik? Dziś udzielimy Ci kilku porad na ten temat.

Baterie w nowych smartfonach

Czy wiesz, że nie każdym kablem naładujesz swojego nowoczesnego smartfona? Urządzenia obsługujące tryb Quick Charge mogą być podłączane tylko do przeznaczonych do tego przewodów. Kable uniwersalne czy zamienniki często nie są w stanie poradzić sobie z nową technologią i nie naładujesz nimi swojego telefonu tak efektywnie, jak dedykowanym modelem.

Nawet jeśli Twój telefon nie obsługuje szybkiego ładowania, uzupełnianie poziomu energii nieoryginalnym kablem często będzie mniej efektywne. Przy najtańszych modelach, dojście do 100% może nawet okazać się niemożliwe!

Czy warto oszczędzać?

Jeżeli decydujesz się na zakup tanich zamienników, Twoja oszczędność często jest pozorna. Zamienniki kabli do ładowania, w szczególności te z najniższej półki cenowej, są wykonywane z szybko niszczących się materiałów. Mija kilka miesięcy i musisz wymieniać je na nowe.

Ponadto, w nowoczesnych smartfonach coraz częściej montowane są niewymienne baterie. Jeśli nie będziesz o nią dbał - na przykład poprzez ładowanie nie oryginalnymi akcesoriami, które nie są przeznaczone do uzupełniania ubytków energii Twojego telefonu - szybko straci swoją wydajność. Wtedy postanie Ci wymiana smartfona na nowy model.

Zakup nieoryginalnego kabla do ładowania to naszym zdaniem niewielka i pozorna oszczędność. Jeśli chcesz należycie zadbać o Twojego smartfona i wydłużyć żywotność jego baterii - zaopatrzaj się jedynie w firmowe akcesoria.