Lubisz słuchać muzyki podczas sprzątania albo pracy w garażu? Często urządzasz towarzyskie spotkania w ogrodzie? Jeśli tak, głośnik Bluetooth to gadżet, który na pewno Ci się przyda. Czym kierować się przy jego wyborze?

Dlaczego warto mieć głośnik Bluetooth?

Każdy, kto kiedykolwiek puszczał muzykę z telefonu czy laptopa nieco głośniej doskonale wie, że jakość takiego dźwięku nie należy do najlepszych. Noszenie ze sobą tradycyjnych głośników nie wchodzi w grę - są ciężkie i nieporęczne oraz wymagają dostępu do prądu.

Głośniki Bluetooth są niewielkie i świetnie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w plenerze. Oferują dźwięk wysokiej jakości i nie wymagają podłączenia do prądu. Są lekkie, przenośne i kompaktowe - zmieszczą się w torebce czy plecaku. Ich cena nie jest wysoka. Głośniki często mają różne ciekawe dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne.

Jak wybrać dobry głośnik Bluetooth?

Szukając sprzętu dla siebie, koniecznie zwróć uwagę na:

- wagę i poręczność - głośnik Bluetooth to sprzęt, który będziesz ze sobą zabierać do ogrodu, garażu czy na piknik. Musi być lekki i niewielki,

- moc - czyli to, jakie natężenie dźwięków jest w stanie wytworzyć konkretny model. Minimalna wartość - około 10 W - sprawdzi się przy okazji robienia domowych porządków, jednak jeśli planujesz zorganizowanie domówek czy zabieranie głośnika ze sobą w plener, poszukaj urządzenia o większej mocy,

- czas pracy - z reguły im większy głośnik, tym dłuższy będzie czas jego pracy,

- zasilanie - najwygodniejszy jest wbudowany lub wymienny akumulator,

- dodatkowe funkcje - wiele głośników Bluetooth oferuje ciekawe funkcje dodatkowe. Nie tylko ułatwiają one korzystanie ze sprzętu, ale mogą również okazać się poręczne. Najczęściej są to:

       - ekran LCD - przydatny do sprawdzania nazw utworów i wygodnego sterowania urządzeniem,

       - wbudowana pamięć lub slot na kartę pamięci na ulubione utwory,

       - opcja łączenia głośników, szczególnie przydatna podczas imprezy w plenerze czy w większym gronie,

       - zestaw głośnomówiący - część głośników może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.