Utrata smartfona może okazać się sporym problemem. Nie tylko przez sam fakt zgubienia urządzenia i z uwagi na jego wartość, ale i ze względu na to, że na telefonie przechowujemy dziś masę danych.

Zdjęcia z najważniejszych uroczystości, ważne numery telefonów czy osobiste pliki - nie chcemy, by którakolwiek z tych rzeczy trafiła w niepowołane ręce. Dlatego w przypadku zgubienia smartfona, często tracimy głowę. Ale nie warto wpadać w panikę! Jak można spróbować odnaleźć zgubiony telefon?

Namierzanie przez Google

Jeśli posiadasz na swoim smartfonie synchronizację z kontem Google, jego znalezienie może okazać się proste. Jak to zrobić?

- Zaloguj się o profilu Google na komputerze.

- Przejdź do zakładki “Konto”.

- Otwórz “Bezpieczeństwo”.

- Z listy wybierz urządzenie, które chcesz zablokować.

- Zaznacz opcję “Znajdź zgubione urządzenie”.

Teraz Google podejmie próbę namierzenia telefonu.

Oś czasu Google

To narzędzie, które monitoruje trasę, jaką wykonujesz z telefonem. Dzięki niemu, możesz sprawdzić położenie urządzenia.

Namierzanie przez aplikację

Zarówno Android, jak i iOS mają swoje dedykowane aplikacje do śledzenia telefonu. Zazwyczaj są precyzyjne i pozwalają na dokładne ustalenie pozycji urządzenia. Warto jednak pamiętać, aby takie aplikacje pobierać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł - oficjalnych sklepów. W innym przypadku, można nieświadomie paść ofiarą oszustwa - np. osób zbierających dane czy numery telefonów do prowadzenia działań marketingowych.