Dziś, telefonów komórkowych używamy do wielu rzeczy - korzystania z internetu, wysyłania wiadomości, czy robienia zdjęć. Choć w nowoczesnych modelach smartfonów czy flagowcach jest więcej megapixeli, niż w niektórych lustrzankach, nie zawsze przekłada się to na jakość robionych zdjęć.

Wiele modeli posiada podwójne, potrójne czy nawet poczwórne aparaty, którymi możemy osiągnąć niemal profesjonalny efekt. Jednak jeśli szukasz lepszej jakości zdjęć, możesz zainwestować w ciekawe akcesorium do smartfona - obiektyw. Jak go wybrać?

Pełnowymiarowy aparat w Twojej kieszeni

Funkcja robienia zdjęć w smartfonach jest dziś bardzo ważna dla większości użytkowników. Ile fotografii pstrykasz każdego tygodnia? Dlatego tak ważna jest dla nas wysoka jakość robionych zdjęć. Noszenie przy sobie pełnowymiarowego aparatu cały czas jest kłopotliwe, a smartfon jest poręczny, funkcjonalny i nie sprawia żadnych problemów.

Zewnętrzny obiektyw do smartfona pomoże Ci poprawić jakość Twoich zdjęć.

Obiektyw zewnętrzny - zalety

Zewnętrzne obiektywy do smartfonów nie są drogie, a dobrze dobrane mogą znacznie poprawić jakość zdjęć. Jakie są ich największe zalety?

- Wygoda - obiektyw łatwo doczepić go do swojego telefonu w dowolnej chwili.

- Rozmiar - nie zajmuje dużo miejsca w kieszeni czy torebce, w przeciwieństwie np. do lustrzanki.

- Rozbudowanie funkcji smartfona - obiektyw pozwala na uzyskanie efektów zdjęciowych, które nie są możliwe, szczególnie w tańszych telefonach - np. zdjęć makro czy z szerokim kątem widzenia.

Jak wybrać obiektyw do smartfona?

To zależy głównie od tego, jakie zdjęcia robisz najczęściej.

- Jeśli lubisz fotografować przedmioty czy rośliny z dużym przybliżeniem, wybierz obiektyw typu Macro.

- Gdy robisz głównie zdjęcia widoków, krajobrazów czy pomieszczeń, użyteczny będzie obiektyw szerokokątny Wide Angle.

- Dla fanów ciekawych efektów interesującym dodatkiem do smartfona będzie obiektyw typu Fish Eye.

Możesz wybrać obiektyw dedykowany konkretnemu modelowi telefonu, lub uniwersalny, który wykorzystasz ze wszystkimi smartfonami - wtedy jednak warto zakup skonsultować ze sprzedawcą który podpowie, czy obiektyw pasuje do urządzenia.