Zmiana telefonu na nowy model wiąże się z koniecznością przeniesienia danych na świeżo nabyte urządzenie. Niestety, problemy, które często się z tym wiążą, odbierają radość korzystania z wymarzonego aparatu. Jak przenieść wszystkie dane łatwo i skutecznie, by móc jak najszybciej cieszyć się nowym smartfonem?

iPhone - automatyczna synchronizacja

Wymiana smartfona na nowy model jest najmniej uciążliwa dla użytkowników iPhone’ów. Korzystający z aparatów marki Apple posiadają iCloud - przygotowaną przez producenta chmurę, w której znajdują się wszystkie dane, począwszy od zdjęć, przez kontakty, aż po notatki i zapiski w kalendarzu; wystarczy regularne je synchronizować. Wszystkie informacje są umieszczone w jednym miejscu, dlatego ręczne przenoszenie danych na nowego iPhone’a nie jest konieczne; wystarczy włączyć nowe urządzenie i zalogować się do swojej chmury. Urządzenie samo zsynchronizuje kontakty, kalendarz, zdjęcia oraz zainstaluje wszystkie aplikacje, które znajdowały się na starym modelu.

Android - telefon tej samej marki

Zmiana telefonu na aparat tego samego producenta jest prosta. Każda duża firma posiada specjalistyczne oprogramowanie, ułatwiające zgrywanie danych na nowy telefon - np. Kies dla Samsunga czy PC Suite dla LG. Przy ich wykorzystaniu możesz szybko i intuicyjnie przegrać wszystkie nasze kontakty, zdjęcia czy notatki na nowy aparat, po prostu podłączając telefon do komputera i synchronizując go z programem.

Android - telefon innej marki

Najtrudniejsze zadanie czeka osoby, które planują wymienić swojego smartfona na telefon innego producenta. W takim wypadku nie można skorzystać z oprogramowania konkretnej marki (ponieważ nie będzie ono współpracować z aplikacją konkurencji).

Kontakty oraz kalendarz najłatwiej przenieść synchronizując smartfona z kontem Google, które będzie je przechowywać. Warto je utworzyć, ponieważ uchroni nasze najważniejsze dane przed utratą w przypadku zgubienia czy nieodwracalnego uszkodzenia telefonu. Pamiętaj, by w swoim smartfonie zaznaczyć automatyczną synchronizację z kontem Google! Tylko wtedy zostaną w nim umieszczone Twoje kontakty i informacje z kalendarza.

Multimedia (zdjęcia, filmy, muzykę) najłatwiej przenieść na nowego smartfona wykorzystując do tego kartę pamięci, którą w większości przypadków wystarczy po prostu przełożyć z jednego urządzenia do drugiego. Jeżeli nie posiadasz karty - możesz skopiować pliki na dysk twardy komputera po podłączeniu telefonu kablem USB, a potem przerzucić je na telefon. Jeśli posiadasz konto Google możesz także wrzucić zdjęcia na Twój dysk Google Drive - może być to jednak rozwiązanie czasochłonne i wymagające dużego pakietu danych lub łączności z siecią Wi-Fi.

Przeniesienie na nowy telefon aplikacji nie powinno sprawić większych problemów. Sklep Google Play posiada funkcję zapamiętywania aplikacji, które kiedykolwiek trafiły na Twojego smartfona; nie zapomina również o uiszczonych opłatach.

Przenoszenie danych z jednego smartfona na drugiego może znacznie utrudnić cieszenie się z nowego nabytku. Jeżeli nie czujesz się pewnie i boisz się utraty swoich najważniejszych informacji - skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci przenieść dane szybko i bezpiecznie.