W obecnej niezwykle trudnej i bezprecedensowej sytuacji, wszyscy staramy się pomagać naszym wschodnim sąsiadom. Także Polscy operatorzy zareagowali natychmiastowo. Jakie ułatwienia przygotowali dla Ukraińskich uchodźców?


Wsparcie komunikacyjne

Polscy operatorzy sieci komórkowej oferują Ukraińcom wsparcie komunikacyjne. Możliwość porozumienia się ze swoją rodziną i upewnienia się o ich bezpieczeństwie jest obecnie na wagę złota.


Co oferują Polscy operatorzy sieci komórkowych?

W ramach wsparcia dla Ukrainy:

- Play przygotował pakiet 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę, obniżenie wszystkim klientom z 29 gr/min na 5 gr/min stawki za połączenia do największych ukraińskich operatorów. Obniżki można aktywować kodem *111*201*1#;
- Orange obniża ceny połączeń międzynarodowych z Ukrainą o ponad 80 proc. do 29 groszy na minutę,
- Play przyznaje 120 darmowych minut na połączenia do największych ukraińskich operatorów (Kyivstar, Vodafone, Lifecell) oraz 10 GB do wykorzystania w Polsce dla klientów Play na Kartę oraz obniża o ponad 80% z 29 gr/min na 5 gr/min stawkę za połączenia do największych ukraińskich operatorów. Obniżkę można aktywować kodem USSD *111*201*1#,
- T-Mobile oferuje natomiast 300 minut (wymiennych na SMS-y) na rozmowy międzynarodowe do Ukrainy, 10 GB internetu oraz automatyczne przedłużenie ważności konta dla Ukrainek i Ukraińców korzystających z Heyah na kartę i T-Mobile na kartę o 100 dni.