Każdy sprzęt elektroniczny z upływem czasu ulega zużyciu. Smartfony, jako przedmioty, z których korzystamy co najmniej kilka razy każdego dnia, niszczą się wyjątkowo szybko. Jest jednak kilka sposobów, które pozwolą zapobiec ich przedwczesnemu uśmierceniu. Podpowiadamy, jak dbać o telefon, by posłużył jak najdłużej.

Szkło hartowane

Dziś produkuje się smartfony z coraz większymi wyświetlaczami. Telefon o przekątnej 5 - 7 cali nikogo już nie dziwi. Twórcy prześcigają się w nowoczesnych rozwiązaniach i prezentują liczne urządzenia z zakrzywionymi ekranami. I choć duże wyświetlacze są wyjątkowo wygodne w użyciu - łatwo je także uszkodzić. Czasem wystarczy jeden upadek czy niefortunne uderzenie smartfonem, by zauważyć na ekranie “pajęczynkę” pęknięć.

Przed takim scenariuszem łatwo się zabezpieczyć, zakładając na telefon szkło hartowane. Kosztuje ono zazwyczaj kilkanaście - kilkadziesiąt złotych, a może uchronić Cię przed dużym wydatkiem w przypadku zbicia szybki. Nie wiesz jak zamontować szkło? Z chęcią zrobimy to za Ciebie!

Futerał

Noszenie ochronnego futerału na smartfonie nie jest fanaberią. W dzisiejszych czasach urządzenie to zabieramy ze sobą wszędzie - do łazienki, na zakupy, często robimy nim także zdjęcia czy kręcimy filmiki w ekstremalnych sytuacjach. Niestety - smartfony są wyjątkowo podatne na zarysowania, wgniecenia i pęknięcia. Noszenie dobranego etui może skutecznie zapobiegać ich powstawaniu.

W naszym sklepie znajdziesz wiele rodzajów różnokolorowych futerałów do Twojego telefonu. Pomogą Ci one uczynić Twojego smartfona bezpiecznym oraz wyróżnić go spośród dziesiątek identycznych modeli znajomych.

Optymalne ładowanie

Ładowanie smartfona to temat - rzeka. Czy Ty też wierzysz w to, że baterie dzisiejszych aparatów trzeba formatować? Jeśli tak, to możesz wyrządzać swojemu telefonowi krzywdę! Znacznie bardziej optymalnym rozwiązaniem jest krótkie ładowanie telefonu, rozpoczynane w momencie spadku baterii do 15 - 20% i nieprzekraczające 80 - 90%. Pozostawianie smartfona podłączonego do prądu na długi czas znacząco obniża żywotność akumulatora, który nie lubi się nagrzewać.

Jeśli nie wiesz, jak ładować swój telefon, by przedłużyć żywotność baterii - odwiedź nasz sklep lub napisz do nas na Facebooku. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jeżeli natomiast Twoja bateria nie przetrwała próby czasu - wymienimy ją na nowy, oryginalny model.

Regularne czyszczenie i konserwacja

Jeżeli Twój telefon ma sprawnie działać przez kilka lat - musisz regularnie poddawać go zabiegom czyszczenia i konserwacji. Warto usunąć kurz i brud spod klapki oraz z portów telefonu, jednak nie polecamy robienia tego samodzielnie! Testowanie internetowych sposobów, polegających na wkładaniu w miejsce na słuchawki czy w inne trudno dostępne przestrzenie igły lub ołówka, może skończyć się trwałym uszkodzeniem sprzętu. W naszym sklepie szybko i profesjonalnie oczyścimy każdy zakamarek Twojego telefonu.

Działanie oprogramowania przyspieszy natomiast profesjonalne oczyszczenie go ze wszystkich zbędnych plików, które gromadzą się w telefonie podczas codziennego użytkowania. Sprawimy, że Twoje urządzenie będzie chodziło szybciej i sprawniej, w razie potrzeby zainstalujemy niezbędne aktualizacje czy usuniemy złośliwe oprogramowanie.

Stosując się do powyższych zasad, skutecznie przedłużysz żywotność swojego telefonu. Niewielkim nakładem finansowym możesz sprawić, że bez problemu przetrwa on czas do kolejnej umowy z operatorem bądź do chwili, gdy zapragniesz nowszego modelu. Zapraszamy - pomożemy Ci dobrać najlepsze akcesoria, które ochronią Twój telefon oraz wykonamy w nim niezbędne naprawy.