Google pracuje nad nowym OS-em! Fuchsia ma przegonić Androida w aspektach, w których ten ustępuje iOS-owi. Czy wyprze z rynku obecnie najpopularniejszy system na świecie?

Dlaczego Google inwestują w nowy OS?

Od 2016 roku, Google pracuje nad kolejnym systemem operacyjnym, w tej chwili nazywanym Fuchsia OS. Docelowo, ma on nie tylko zastąpić Androida i Chrome OS na smartfonach czy tabletach, ale także pomagać w kontrolowaniu nowych technologii - samochodów, lodówek oraz przedmiotów, które podobnie jak Fuchsia są jeszcze tylko projektami.

W pierwszej kolejności, do 2021 roku, Fuchsia miałaby trafić na inteligentne głośniki. Zanim oprogramowanie zacznie wspierać smartfony, ma minąć jeszcze nawet siedem lat.

W czym Fuchsia będzie lepsza od Androida?

Choć Android jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie (według badań korzysta z niego aż 85% osób używających smartfony), Google nie spoczywa na laurach i patrzy w przyszłość. Celem giganta jest przynajmniej dogonienie (jeśli nie wyprzedzenie!) Apple’a w tych dziedzinach, w których Android ustępuje iOS-owi.

Z aktualnie dostępnych informacji wiemy, że Fuchsia w porównaniu do Androida ma cechować się:

- znacznie szybszymi, regularnymi aktualizacjami,

- wyższym stopniem zabezpieczeń, które do dziś są “konikiem” Apple’a,

- lepszą integracją z innymi systemami, dzięki czemu umieszczenie jej na wielu nowoczesnych urządzeniach będzie proste i dostępne dla wszystkich. Fuchsia ma być także elastyczna i sprawnie działać na różnych sprzętach,

- mniejszą zasobożernością,

- doskonałą integracją głosową - Fuchsia ma być obsługiwana wręcz głównie i w podstawowym wymiarze przy pomocy głosu.

W dniu dzisiejszym, Fuchsia jest jedynie jednym z wielu projektów, nad którymi pracuje Google. Z zainteresowaniem śledzimy jednak jego rozwój i czekamy na odpowiedź na pytanie - czy będzie to system, który zastąpi Androida?