Coraz częściej widzisz ludzi pływających, biegających a nawet spacerujących z silikonowym paskiem na nadgarstku? To właśnie Fitbit – inteligentna opaska z kategorii technologii ubieralnej. Służy głównie dokonywaniu pomiarów i wyświetlaniu informacji na temat aktywności fizycznej, diety oraz jakości snu użytkownika. Na czym opiera się jej działanie i czy może motywować do zwiększenia ilości ćwiczeń każdego dnia?

Fitbit – zmierzy każdą aktywność

Niezależnie od tego, czy biegasz, pływasz a może tylko przechadzasz się leniwym krokiem od kanapy do lodówki – Fitbit dokona pomiaru każdej z tych aktywności. W przeciwieństwie do wielu aplikacji, opaska nie wymaga każdorazowego wprowadzania rodzaju wykonywanej formy ruchu – sama bezbłędnie oznacza dany wysiłek. Jeżeli Fitbit pozostanie na Twoim nadgarstku przez całą dobę – zmierzy ilość wykonanych kroków, przebytą odległość oraz samodzielnie przeliczy spalone kalorie. Opaska noszona w nocy sprawdzi jakość Twojego snu oraz wybudzi Cię w odpowiedniej fazie dyskretną wibracją, która nie zerwie na nogi reszty domowników.

Masz problem z podjadaniem między posiłkami? Regularne noszenie opaski Fitbit to najlepszy sposób, by się od tego odzwyczaić. Wystarczy wprowadzić w nią ilość, wielkość i rodzaj zjedzonych w ciągu dnia posiłków – po czym sama obliczy spożyte przez nas kalorie i poinformuje, na ile jeszcze możemy sobie pozwolić, by nie zacząć tyć.

Rodzaje inteligentnych opasek na nadgarstek Fitbit

W tej chwili w ofercie znajduje się 5 rodzajów opasek Fitbit:

- Fitbit Alta – podstawowy model opaski, oferujący pomiar wykonywanych aktywności, liczenie spalonych oraz spożytych kalorii, oraz monitorowanie snu,
- Fitbit Alta HR - ta opaska została wzbogacona o pulsometr, który pomoże Ci śledzić swoją wydolność,
- Fitbit Charge 2 – to model stale monitorujący tętno, który nauczy Cię jak poprawnie oddychać,
- Fitbit Flex 2 – czyli opaska w stylowej, nowoczesnej odsłonie,
- Fitbit Blaze – to opaska wyglądem najbardziej przypominająca klasyczny zegarek. Oferuje możliwość przypisania swojej aktywności fizycznej do określonego poziomu i proponuje, jak rozwinąć swoje fizyczne możliwości. Dzięki niej możemy także skorzystać z sesji nauki poprawnego oddychania, opartych o pomiar bicia serca.

Możliwość połączenia z aplikacją Fitbit App

Każda z oferowanych opasek, umożliwia połączenie się z aplikacją Fitbit na smartfona. Aplikacja pozwala monitorować wiele parametrów takich, jak: tętno, liczba wykonanych dziennie kroków, spalonych i przyjętych, wykonując za nas cały bilans kaloryczny. Fitbit App poinformuje nas również o poziomie nawodnienia naszego organizmu oraz o tym, jaka jest jakość naszego snu.

Fitbit to niewielkie inteligentne urządzenie, które pomoże Ci monitorować Twoją dzienną rzeczywistą aktywność. Nie da się go oszukać tak łatwo, jak tradycyjnego notatnika – dlatego będzie motywować do zwiększenia wysiłku. To nie tylko nowy gadżet, ale i przydatne narzędzie dla osób dbających o swoje zdrowie. W sklepie stacjonarnym pomożemy Ci dobrać idealną dla Ciebie opaskę Fitbit.