W naszych domach i mieszkaniach, coraz częściej stawiamy na inteligentne rozwiązania. Nikogo nie dziwią już rolety otwierane smartfonem, czy telewizor sterowany aplikacją.

Jak wygląda zdalne sterowanie domem z telefonu?

Rozwiązania Smart Home

To rozwiązania, które pozwalają na sterowanie całym domem, mieszkaniem, garażem z poziomu telefonu.

Umożliwiają zarządzanie:

- sprzętem domowym,

- oświetleniem

- ogrzewaniem,

- bramą wjazdową,

- żaluzjami,

- alarmem

z poziomu urządzenia mobilnego, z dowolnego miejsca na świecie.

Gwarantują nie tylko wygodę, ale i ograniczenie, zoptymalizowanie wydatków - na przykład dzięki zdalnemu obniżaniu temperatury w mieszkaniu, gdy nie ma nas w domu czy otwieraniu rolet, by ogrzać nieco wnętrze słońcem.

Jak wdrożyć rozwiązania typu Smart Home?

Aby móc zarządzać swoim domem z telefonu, potrzebujesz stałego dostępu do internetu, aplikacji oraz urządzeń lub modułów sterujących, umożliwiających takie sterowanie.

W większości rozwiązań w inteligentnym domu, tworzony jest jeden centralny moduł sterujący połączony z routerem, tworzy bezprzewodową sieć z innymi podsystemami.

Następnie należy zainstalować odpowiednią aplikację. Umożliwia ona zarządzanie swoim domem z dowolnego miejsca, sterowanie głosowe czy przyznawanie różnych uprawnień członkom rodziny. Aplikacja umożliwia odbieranie powiadomień z urządzeń takich, jak czujniki dymu czy przepięciowe. Pozwala także na tworzenie różnych sekwencji działań, np. ustawianie wyższej temperatury na godzinę powrotu z pracy czy uruchamianie muzyki przed wejściem do domu.

Korzystanie z rozwiązań typu Smart Home nie tylko ułatwia codzienne funkcjonowanie, ale również pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zautomatyzować wiele codziennie wykonywanych czynności. Na pewno są ciekawą opcją, którą warto rozważyć przy planowaniu lub zakupie remontu czy mieszkania.