Przeminęły już czasy, kiedy telefony służyły tylko do dzwonienia i pisania sms-ów. Dziś pozwalają one również na płacenie rachunków, pisanie e-maili, tworzenie notatek czy robienie bardzo dobrej jakości zdjęć. Stają się więc miejscem do przechowywania haseł, ważnych informacji i cyfrowych fotografii. Niestety, jak wielu z nas się przekonało - wystarczy jedno nieuważne kliknięcie, zalanie telefonu czy niefortunne jego upuszczenie, żeby stracić wszystkie dane! Czy istnieją skuteczne i bezpieczne sposoby na ich odzyskanie?

Darmowe aplikacje

Jeżeli Twój telefon nadal działa, na pewno kusi Cię zredukowanie kosztów i podjęcie samodzielnej próby przywrócenia utraconych obrazów i informacji. Na rynku możesz znaleźć wiele darmowych aplikacji, służących do odzyskiwania danych. Ich producenci obiecują, że w kilka minut odzyskasz wszystkie utracone zdjęcia, hasła do aplikacji czy ważne dla Ciebie kontakty. I choć używając ich, masz szansę na powodzenie - stanowczo odradzamy takie metody. Samodzielne próby odzyskiwania to najprostszy sposób na trwałe usunięcie utraconych danych!

Profesjonalny serwis

Nie będziemy ukrywać - odzyskiwanie danych nie jest najtańszą z oferowanych przez serwisy usług. Do jej wykonania potrzebne są drogie programy, szybkie działanie serwisanta oraz precyzja; wykorzystywane środki musimy dobierać indywidualnie do Twojego telefonu i przyczyn, jakie spowodowały utratę. Dzięki takiemu postępowaniu, odzyskasz jednak rzeczy bezcenne - zapomniane hasła, służbowe kontakty czy upamiętniające ważne chwile zdjęcia (zazwyczaj udaje nam się przywrócić 100% danych!).

Od czego zależy powodzenie i koszt odzyskiwania danych?

Na powodzenie i cenę usługi odzyskiwania utraconych danych, składa się wiele czynników. Począwszy od modelu telefonu (w tych starszych znacznie trudniej jest przywrócić zdjęcia czy kontakty) przez przyczynę utraty danych (po zalaniu konieczne jest np. chemiczne oczyszczenie urządzenia) aż po sposób, w jaki możliwe będzie przeprowadzanie odzyskiwania. Do każdego telefonu podchodzimy indywidualnie - odwiedź nas jak najszybciej po utracie danych!

Nie warto próbować samodzielnego odzyskiwania danych - zbyt łatwo trwale je utracić. W tak ważnej kwestii, warto zaufać specjaliście.