Nie tak dawno świat nowinek technologicznych obiegła wiadomość, że LG kończy swoją działalność na rynku urządzeń mobilnych. Jak wygląda sytuacja posiadaczy smartfonów tej marki? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym poście.

Oświadczenie LG o odejściu od rynku urządzeń mobilnych narobiło sporo zamieszania. Choć z pewnością smartfony tej marki nie należały do najchętniej wybieranych, miały grono swoich zwolenników.

LG staje na wysokości zadania

Mimo ogłoszenia o zakończeniu swojej działalności na rynku smartfonów, LG nie planuje zostawiać swoich klientów ‘na lodzie’. Koreański producent będzie wspierać swoje urządzenia jeszcze przez co najmniej 3 lata. Wybrane smartfony otrzymają 3 aktualizacje systemu Android. Znajdują się wśród nich:

- LG Win,

- LG Velvet,

- LG G8 ThinQ,

- LG V50 ThinQ,

- nowsze modele z serii G i V.

Co z modelami budżetowymi?

Na największe i najdłuższe wsparcie ze strony LG mogą oczywiście liczyć posiadacze wyżej wymienionych flagowców. Co z użytkownikami telefonów z niższych półek cenowych? Wszystko zależy od konkretnego modelu. Koreański producent ogłosił m.in. że smartfony z serii LG Style oraz LG K z 2020 roku będą wspierane do 2022 roku i otrzymają 2 aktualizacje systemu Android.

Koniec produkcji w 2021 roku

LG oficjalnie ogłosiło, że produkcja smartfonów będzie trwała do końca czerwca 2021 roku, by zrealizować zamówienia złożone do tej pory.