Smartfony to dość delikatne urządzenia. Awarie niestety zdarzają się całkiem często. Co najczęściej psuje się w smartfonach?


Zdecydowany numer jeden - wyświetlacz

Co chyba nikogo nie zaskoczy - najczęściej w smartfonach zdarzają się uszkodzenia wyświetlacza. Wielu z nas przynajmniej raz zdarzyło się go zbić. Pół biedy, jeśli wyświetlacz był chroniony np. szkłem hartowanym - jednak jeśli nie, czekał nas całkiem spory wydatek.

Wyświetlacz zbijamy najczęściej z powodu nieuwagi - telefon spada nam na ziemię. Niestety, nawet niewielkie uszkodzenie tej części smartfona może sprawić, że stanie się on niezdatny do użytku. Naruszenie struktury wyświetlacza to świetny sposób na przedostanie się kurzu i wody do wnętrza urządzenia.


Druga w kolejności - bateria

Drugą z najczęściej psujących się rzeczy w smartfonie jest bateria. Każda z baterii litowo-jonowych ma określony cykl żywotności - po dwóch czy trzech latach ładowania, nie będzie służyć tak dobrze, jak kiedyś. Dlatego z czasem, może być warto ją wymienić.


Złącze ładowania

Winę za psucie się tego elementu najczęściej ponosimy my sami. Podczas noszenia telefonu w kieszeni czy torebce, wsypują się do niego drobinki kurzu czy jedzenia. Dodatkowo podłączając ładowarkę raczej nie sprawdzamy, czy jest czysta.


Szybki czas reakcji

Większość usterek smartfonów da się naprawić w autoryzowanych serwisach. To najlepsze rozwiązanie, ponieważ poza gwarancją, że otrzymamy oryginalne części zamienne, smartfon przejdzie pełną kontrolę w rękach wykwalifikowanych specjalistów. Dodatkowo autoryzowany serwis naprawia sprzęt kompleksowo. Po takiej naprawie właściciel telefonu zachowuje gwarancję.