Fitbit Alta to podstawowy model opaski sportowej wiodącego producenta. Jest bardzo intuicyjny, łatwo poprawnie go skonfigurować i z niego korzystać, łącząc z przeznaczoną do tego aplikacją. Opaska ta ma jednak kilka interesujących funkcji, których nie widać na pierwszy rzut oka. Dziś podpowiadamy, jak dzięki skorzystaniu z nich, możesz jeszcze sprawniej korzystać z Twojej opaski Fitbit.

Obudź ekran

Ekran na Twojej opasce jest ciemny? Nie znaczy to, że urządzenie rozładowało się, albo przestało działać! Gdy nie używasz Fitbita, jego wyświetlacz wygasza się - nadal jednak mierzy Twoją aktywność. Chcesz “obudzić” swoją opaskę? Wystarczy, że dwukrotnie dotkniesz ekranu lub podniesiesz przedramię jak wtedy, gdy sprawdzasz godzinę na zegarku. By wybudzanie działało sprawnie - pamiętaj, by wybrać w ustawieniach opaski rękę, na której ją nosisz.

Ustawiaj osobiste cele

Dopasowane do Twoich potrzeb i możliwości cele, to najłatwiejszy sposób na to, by zmotywować się do regularnej aktywności fizycznej, zdrowej diety oraz regularnego odpoczynku. Ustaw godziny, w których Fitbit będzie przypominał Ci o konieczności wykonywania danych działań. Samodzielnie najlepiej ocenisz, jakie cele są dla Ciebie realne do osiągnięcia w danym przedziale czasowym. Przy pomocy aplikacji, możesz dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi - a nic nie motywuje tak, jak dobre słowo od bliskiej osoby!

Ładuj Fitbita, gdy tego potrzebuje

Opaska Fitbit wytrzymuje bez konieczności ładowania przez czas do pięciu dni. Warto ustawić opcję wyświetlania poziomu baterii na ekranie, by Twoje urządzenie nie rozładowało się, gdy będziesz najbardziej go potrzebować. Jeżeli masz problem z regularnym ładowaniem swojego Fitbita - możesz przez stronę internetową producenta wybrać opcję otrzymywania powiadomień o niskim poziomie energii na swoim urządzeniu mobilnym lub e-mailowo.

Cichy alarm

Wstajesz wcześniej, niż pozostali domownicy? Denerwujesz innych kilkoma głośnymi budzikami każdego poranka? Ustaw na swoim Fitbicie cichy alarm, który obudzi Cię delikatną wibracją o wybranej przez Ciebie porze. Ty nie poderwiesz się z łóżka na dźwięk nielubianych dźwięków, a inni domownicy - podziękują Ci za nieprzerywany sen.

Korzystanie z Fitbita Alta jest proste i intuicyjne. Mamy jednak nadzieję, że dzięki tym poradom, używanie wszystkich jego funkcji stanie się banalnie proste!