Szkło hartowane jest niezbędnym akcesorium do każdego smartfona z dużym wyświetlaczem - i tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Zabezpiecza ekran nie tylko przed pęknięciem, ale i zarysowaniami czy zanieczyszczeniami.

Najlepiej poprosić o zamontowanie go w specjalistycznym salonie, od razu przy okazji zakupu telefonu. Szczególnie za pierwszym razem może być to problematyczne. Pod powierzchnią, na źle oczyszczonym ekranie mogą pozostać paproszki, które uniemożliwiają dobre przyklejenie się szkła. Brak wprawy w jego nakładaniu może skutkować także pojawieniem się bąbelków. Niewprawna dłoń może nawet zarysować ekran szkiełkiem, czy uszkodzić wyświetlacz!

Jeśli jednak kupujesz szkiełko przez internet i chcesz zamontować je na swoim urządzeniu samodzielnie, mamy dla Ciebie kilka porad.

Dokładnie wyczyść ekran

Zanim zabierzesz się za przyklejanie szkła hartowanego czy folii ochronnej, dokładnie oczyść ekran z zanieczyszczeń. Wykorzystaj do tego załączone opisane ściereczki. Pierwsza nasączona alkoholem usunie kurz, pył i odciski palców a druga pozbędzie się smug. Do usunięcia ewentualnych drobinek drugiej ściereczki, użyj niepylącej ścierki z mikrofibry.

Idź do łazienki!

W pokojach mamy zazwyczaj dużo tapicerowanych mebli czy tekstyliów. Koce, zasłony czy poduszki na pewno sprawiają, że nasze mieszkania są przytulniejsze, jednak gromadzą również kurz. Takie środowisko nie jest najlepsze, jeśli chcemy zamontować szkiełko, ponieważ niewielkie paproszki mogą niezauważone osadzić się na ekranie.

Dlatego chcąc zamontować szkło ochronne, udaj się do łazienki. Na płytkach kurz nie osadza się tak bardzo, jak na dywanach.

Ponadto, będąc w łazience, włącz na chwilę ciepłą wodę pod prysznicem, lub po prostu - wykąp się. Para wodna łapie kurz i “osadzi go” na podłodze i ścianach. Ponadto ułatwi porządne przyklejenie się szkła do ekranu i zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych bąbelków.

Z etui czy bez?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Zazwyczaj rekomendujemy montaż szkła bez etui i nienakładanie go przez kolejne 24 h - aby klej dobrze złapał. Jest to szczególnie ważne przy ekranach z zaokrąglonymi bokami. Warto jednak sprawdzić, czy po nałożeniu, nasze etui nie będzie nachodziło na szkło, gdyż może to spowodować jego samoistne odklejenie się.