Jeśli sporo jeździsz samochodem, na pewno często słuchasz muzyki czy rozmawiasz przez zestaw głośnomówiący podczas prowadzenia pojazdu. Dla takich osób przydatne są transmitery FM. Czym są i do czego służą?

Czym jest transmiter FM?

Transmiter FM to niewielkie urządzenie, które czyni jazdę samochodem przyjemniejszą. Umożliwia wygodne odtwarzanie muzyki z telefonu czy tableta. Może łączyć się z zewnętrznym urządzeniem przy pomocy:

- technologii Bluetooth,
- US,
- wtyczki minijack,
- karty pamięci.

Transmiter zazwyczaj umieszcza się w gniazdku zapalniczki, przez które jest zasilany.

Transmitery FM często pozwalają także na ładowanie telefonu.

Jak działa transmiter FM?

Transmiter należy podłączyć do źródła ładowania - czyli najczęściej zapalniczki w pojeździe - i sparować z telefonem czy innym nośnikiem. Gdy to zrobimy, trzeba wybrać jedną częstotliwość w radiu samochodowym i transmiterze. Potem można słuchać muzyki bez zakłóceń.

Jak wybrać transmiter FM?

Transmitery FM nie są drogimi urządzeniami, jednak podejrzanie niska cena powinna nas zastanowić. Urządzenie łączące się z telefonem przez Bluetooth jest wygodne - nie trzeba o niego plączących się kabli. Opcja ładowania smartfona także okaże się przydatna w czasie długiej podróży.

Obecność ekranu LCD może pomóc w wygodnym korzystaniu z urządzenia. Szczególnie, jeśli wybieramy model transmitera, umożliwiający prowadzenie rozmów telefonicznych.