Pierwszą rzeczą, o jaką musisz zadbać po zakupieniu smartfona jest jego zabezpieczenie przed uszkodzeniami. Niezbędne do tego będzie praktyczne etui, oraz ochrona na szybkę. Jakie szkło lepiej zabezpieczy ją przed stłuczeniem - hartowane czy hydrożelowe?

Szkło ochronne - skuteczne zabezpieczenie smartfona

W dzisiejszych czasach, telefony nie służą nam tylko do komunikowania się z bliskimi. Przeglądamy na nich strony internetowe, oglądany seriale czy filmy oraz czytamy artykuły. Aby sprostać naszym wymaganiom, smartfony mają coraz większe ekrany, które pozwalają na komfortowe korzystanie z nich do wyżej wymienionych celów. Niestety, ich szkło jest bardzo podatne na zarysowania czy stłuczenie. Wystarczy włożyć smartfona do jednej kieszeni z kluczami czy niefortunnie go upuścić, by trwale go uszkodzić.

Dlatego zawsze przy zakupie telefonu proponujemy przyklejenie szkła ochronnego. Jakie lepiej się sprawdzi - hartowane czy hydrożelowe?

Szkło hydrożelowe

Powstaje z połączenia szkła hartowanego i folii zabezpieczającej. Jest elastyczne, trwałe - to jedno z najlepszych zabezpieczeń smartfona. Dobrze radzi sobie z chronieniem ekranu telefonu przed zanieczyszczeniami, takimi jak piasek czy okruszki, jednak cechuje je mniejsza odporność na zarysowania - a to problem, który najczęściej dotyka naszych smartfonów. Dobrze zabezpiecza ekrany przed pęknięciami, ze względu na swoją wysoką elastyczność.

Szkło hartowane

To rodzaj bezpiecznego szkła przyklejonego na szybkę telefonu, które doskonale zabezpiecza ją przed zarysowaniem. Polecamy je wszystkim, którym zdarza się wrzucić urządzenie do torebki czy kieszeni wraz z kluczami. Jest grupe, dobrze amortyzuje upadki i zmniejsza ryzyko pęknięcia ekranu - szkło “przyjmuje uderzenie” na siebie i w kontakcie z powierzchnią, samo pęka.

Ani szkło hydrożelowe ani hartowane nie wpływają na pogorszenie komfortu korzystania ze smafrtona. Po ich przyklejeniu, czułość na dotyk pozostaje niezmieniona, a dobrze zamontowane - są niemal niewidoczne. Niezależnie od tego, które z nich wybierzesz - zabezpieczenie telefonu to najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Wymiana ekranu potrafi być bardzo droga, dlatego zdecydowanie lepiej uprzedzać fakty i razem z telefonem, kupić szkło hartowane lub hydrożelowe.