Składane smartfony okazały się sukcesem i cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku, Samsung ma ich wypuścić na rynek jeszcze więcej, niż w poprzednim. Jaka jest najbliższa przyszłość tej technologii?


Nieco historii

Plany Samsunga na stworzenie nowego typu smartfona zaczęły klarować się 10 lat temu. Wtedy to firma zaczęła myśleć, jak stworzyć smartfon z płaskim, prostokątnym wyświetlaczem, który jednocześnie będzie duży i przenośny. Ta myśl rozważyła zaprojektowaniem składanego smartfona.

Pokonując wiele przeszkód technologicznych, w 2019 roku na rynek trafił pierwszy składany smartfon Samsunga, model Galaxy Fold.


Jak wyglądał rynek w 2021 roku?

Samsung niedawno ogłosił podsumowanie wyników smartfonów składanych w roku 2021. W bieżącym roku, gigant dostarczył na rynek niemal 10 milionów składanych smartfonów. To o 300% więcej niż jeszcze rok wcześniej. Obecnie, Samsung ma w swojej ofercie dwie linie składanych smartfonów - tańszego flipa, który stanowił rok temu około 70% sprzedaży składanych smartfonów Koreańczyków oraz folda.

 

Co nas czeka w tym roku?

W tej chwili, składane smartfony nie zastąpiły zupełnie swoich bardziej klasycznych odpowiedników, ale i tak stały się popularne. W tym roku ma ich być więcej, mamy także poznać kilka nowych modeli. Na Galaxy Unpacked, które odbędzie się 10 sierpnia 2022 roku zadebiutują Galaxy Z Fold4 i Galaxy Z Flip4.

Szef Samsung zapowiada, że na rynek ma trafić znacznie więcej foldów, niż w zeszłym roku.