Smartfon stanowi idealne siedlisko dla drobnoustrojów. W przeciągu ostatniego roku szczególnie mocno zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważne jest ich regularne usuwanie.

Wiele osób oczyszcza swoje smartfony specjalnie do tego przeznaczonymi płynami czy chusteczkami. Dziś przedstawiamy dla nich alternatywę - sterylizator UV z ładowarką indukcyjną w bonusie. Czy warto kupić taki gadżet?

Drobnoustroje na smartfonie

W czasie pandemii szczególny nacisk kładziemy na higienę. Częściej myjemy i dezynfekujemy ręce, powierzchnie w mieszkaniu nosimy maseczki i zachowujemy odpowiednie odstępy. Jednak telefon wciąż zabieramy ze sobą wszędzie - mamy go w ręce w sklepie, w autobusie czy siedząc na toalecie. Nic więc dziwnego, że badania pokazują, że na powierzchni smartfona znajduje się więcej szkodliwych bakterii niż na desce klozetowej.

Jak działa sterylizator UV?

Światło ultrafioletowe od dawna używane jest do dezynfekcji sprzętu medycznego. Potrafi zabijać nawet 99 procent szkodliwych zarazków i bakterii.

Sterylizator marki Samsung posiada certyfikaty, potwierdzające tę skuteczność.

Aby rozpocząć proces sterylizacji, należy umieścić telefon we wnętrzu sterylizatora, a następnie zamknąć wieko wcisnąć przycisk znajdujący się na ścianie urządzenia. Po 10 minutach należy otworzyć urządzenie, obrócić znajdujący się w nim przedmiot i powtórzyć proces. Jego zakończenie sygnalizuje zielona dioda oraz sygnał dźwiękowy.

Co ważne, w sterylizatorze możemy oczyścić nie tylko telefon, ale także zegarek, słuchawki czy pieniądze.

Czy to bezpieczne?

Jak dobrze wiemy, mimo swoich właściwości sterylizujących, światło UV nie działa dobrze na naszą skórę czy oczy. Dlatego tak ważne jest, że światło jest wyłączane natychmiast po otwarciu wieka.

Ładowarka indukcyjna

W sterylizatorze, ładowarka indukcyjna 10 W znajduje się w środku urządzenia, dzięki czemu możesz jednocześnie czyścić i doładowywać urządzenie. Działa również wtedy, gdy pokrywa jest otwarta.

Naszym zdaniem, ładowarka indukcyjna ze sterylizatorem to nie tylko ciekawy gadżet, ale i przydatne urządzenie, które realnie sprawi, że korzystanie ze smartfona będzie bardziej higieniczne.