Zakup nowego sprzętu dla seniora to nie lada wyzwanie. Nowoczesne smartfony często są dla osób starszych bardzo trudne w obsłudze. Jak znaleźć telefon, z którego obsługą poradzi sobie babcia i dziadek?

Dlaczego seniorowi warto sprawić telefon?

Wiele starszych osób uważa, że telefon komórkowy nie jest im potrzebny. Warto jednak namówić swoją babcię i dziadka do noszenia przy sobie komórki. Dlaczego?

Smartfon ułatwia codzienny kontakt ze starszym pokoleniem. Bywa także niezbędny w sytuacji pilnej potrzeby, nawet, gdy babcia czy dziadek znajdują się poza domem.

Jaki powinien być telefon dla osoby starszej?

Na podstawie obserwacji naszych klientów, udało nam się wyodrębnić kilka cech idealnego smartfona dla osoby starszej. Naszym zdaniem, powinien być to telefon, który posiada:

- duży wyświetlacz - który ułatwi korzystanie z telefonu osobie starszej. Smartfony są pod tym względem idealne; mają spore ekrany, na których wyraźnie widać cyfry i litery,

- pojemną baterię - seniorzy nie są przyzwyczajeni do codziennego ładowania smartfona. Szukając telefonu dla babci i dziadka, warto rozejrzeć się za urządzeniem energooszczędnym, które wytrzyma kilka dni,

- porządny głośnik - który umożliwi swobodne wykonywanie połączeń w trybie głośnomówiącym.

Warto zwrócić uwagę także na to, by telefon był prosty w obsłudze, nie posiadał zbędnych nakładek czy aplikacji. Zadbaj także o zakup dobrze dobranego etui i szkła ochronnego - w końcu każdemu może się zdarzyć, że telefon wypadnie z ręki.

Na smartfonie babci czy dziadka zainstaluj aplikacje, które ułatwią im codzienne życie. Może przyda im się nawigacja lub szybki dostęp do najważniejszych wiadomości w kraju? A może dostęp do tysięcy przepisów, udostępnianych przez innych użytkowników sieci? Smartfon w rękach osoby starszej może być niezwykle przydatny - wystarczy jedynie umiejętnie go dobrać.