Naklejenie szkła ochronnego na telefon nie jest tak proste, jak się wydaje. Najprościej jest poprosić o wykonanie usługi w sklepie, w którym kupujemy szybkę. Jeśli jednak zamawiamy ją do domu przez internet, z jej zamontowaniem musimy poradzić sobie sami. Jak to zrobić?

Krok 1 - dobierz rozmiar

Folia ochronna czy szkiełko powinno być idealnie dobrane do naszego modelu telefonu. Tylko wtedy będzie spełniać swoją funkcję. Również boczne ranty telefonu lub tabletu muszą być odpowiednio chronione przez zabezpieczenie.

Krok 2 - przygotuj stanowisko

Miejsce, w którym będziesz przyklejać szkiełko na telefon, powinno być czyste i dobrze oświetlone. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, w którym miejscu umieszczasz osłonkę i idealnie przykleisz ją do wyświetlacza.

Krok 3 - wyczyść ekran

Przed rozpoczęciem całego procesu pamiętaj o dokładnym wymyciu dłoni.

Każdą osłonę ekranu smartfona należy zawsze bezwzględnie montować na czystym ekranie.

Wielu producentów szkieł załącza ściereczkę czyszczącą, nasączoną płynem. Należy użyć jej do usunięcia zanieczyszczeń z wyświetlacza. Następnie trzeba wytrzeć go do sucha załączoną suchą ściereczką.

Jeśli nie udało się wyczyścić ekranu załączonym do szybki zestawem, możemy skorzystać ze specjalnej naklejki, która także często znajduje się w opakowaniu ze szkiełkiem. Przyklejona do ekranu, usunie z niego wszystkie pyłki.

Krok 4 - przyklej szkło

Delikatnie zdejmij zabezpieczenie ze szkła ochronnego i przyłóż je do ekranu telefonu. Następnie dokładnie dociśnij upewniając się, że pod spodem nie pozostały bąbelki powietrza.