Od kilku lat nieprzerwanie obserwujemy trend na coraz większe wyświetlacze. Producentów nie satysfakcjonuje już zwykły, prostokątny, mieszczący się w kieszeni ekran. Pracują nad coraz to nowymi wyświetlaczami - mogliśmy już oglądać modele z zakrzywionymi brzegami czy smartfony ze składanymi ekranami.

Jak nie dać się zwariować i wybrać smartfona z ekranem o odpowiedniej wielkości?

Duży wyświetlacz - nie dla każdego

Choć nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie - jaki wyświetlacz smartfona jest najlepszy, podążanie za najnowszymi trendami nie zawsze jest najlepszą odpowiedzią. Duże wyświetlacze sprawdzą się przede wszystkim osobom, które często oglądają filmy, seriale czy grają w gry na telefonie.

Sprawdzą się także u osób, które używają smartfonów do pracy - odpisywania na maile, robienia researchu czy działania w mediach społecznościowych. Tym, którzy pracują na smartfonach, mogą sprawdzić się również modele ze składanymi ekranami.

Wybierając smartfona z dużym wyświetlaczem warto pamiętać, że nie zmieści się on w kieszeni, a duży ekran łatwo uszkodzić. Dlatego jeśli decydujesz się na telefon z dużym ekranem, pamiętaj o jego zabezpieczeniu porządnym etui i wysokiej jakości szkłem hartowanym.

Mały wyświetlacz

Dziś na rynku można znaleźć wiele wysokiej jakości smartfonów z dobrymi parametrami, które mają mniejsze wyświetlacze. Ich największymi zaletami jest wygoda - szczególnie dla osób z mniejszymi dłońmi czy takich, które lubią mieć telefon w kieszeni - oraz niższa cena - także w przypadku konieczności wymiany uszkodzonego wyświetlacza.

Nawet jeśli Twój telefon ma niewielki wyświetlacz, pamiętaj o jego zabezpieczeniu przed uszkodzeniami. Zainwestuj w szkło hartowane i wygodne etui, dzięki któremu telefon jeszcze lepiej będzie leżał w dłoni.