Być może już w przyszłym roku zobaczymy kultowego S Pena w roli… różdżki! Samsung rozpoczął współpracę z Nianticiem - twórcą gry Pokemon Go. Gigant gier mobilnych ma stworzyć nowe appki dla smartfonów z serii Galaxy.

Harry Potter: Wizards Unite

Grą, nad którą przy współpracy z Samsungiem pracuje Niantic jest Harry Potter: Wizards Unite. Aplikacja ma wykorzystywać rozwiązania rozszerzonej rzeczywistości, podobnie jak Pokemon Go. Nie wiadomo jeszcze, czy Samsung będzie mieć wyłączność na całą grę, czy może tylko na wybrane rozszerzenie.

S Pen jako różdżka?

Ciekawostką o której warto wspomnieć jest rola kultowego S Pena w nowej grze Harry Potter: Wizards Unite. Nowa aplikacja miałaby “przemieniać” rysik w różdżkę, używaną przez czarodziejów w uniwersum Harry’ego Pottera. Każdy posiadać smartfona miałby możliwość rzucania zaklęć!

Preinstalacja?

Czy gra Harry Potter: Wizards Unite będzie preinstalowana na smartfonach z serii Samsung Galaxy? Tego jeszcze nie wiemy i czekamy na oficjalne stanowisko koreańskiej firmy w tej sprawie.

Owocne współprace

Niantic nie będzie pierwszą firmą, tworzącą grę mobilną dla Samsunga. Koreański gigant współpracował wcześniej z Epic Games przy tworzeniu androidowej wersji Fortnite.

W nową grę Niantic, Samsung zainwestował aż 40 milionów dolarów. Według najnowszych doniesień, aplikacja ma ukazać się w 2019 roku. Nie możemy doczekać się owoców tej współpracy!