HarmonyOS to system zaprezentowany pierwszy raz w 2019 roku. W tym miesiącu poznaliśmy już trzecią wersję oprogramowania. Co oferuje na telefonach Huawei?


Super Device

Zgodnie z zapewnieniami producenta, HarmonyOS 3 pozwala połączyć różne urządzenia - takie jak słuchawki, głośnik, laptop i smartfona w jedno super urządzenie. Umożliwi to np. połączenie telewizora z głośnikiem, czy wydrukowanie zdjęć z telefonu.


Twoje bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

HarmonyOS 3 oferuje nowe Centrum Prywatności, które pokaże użytkownikowi, jak często różne aplikacje uzyskują dostęp do ich osobistych danych, a także listę programów z uprawnieniami wysokiego ryzyka. Pomoże to zadbać o prywatność użytkowników telefonu. Dodatkowa funkcja Centrum Bezpieczeństwa będzie automatycznie skanować pamięć telefonu w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa, wirusów i nękania, jeśli zostanie włączona. Telefon będzie także samodzielnie skanować udostępniane zdjęcia, usuwając z nich dane mogące zagrażać bezpieczeństwu, takie jak lokalizacja czy czas wykonania fotografii.


Jakie urządzenia otrzymają aktualizację?

Na liście urządzeń, które mają otrzymać aktualizację znajduje się tablet MatePad Pro 11″, który ma posiadać oprogramowanie fabrycznie wgrane. Co do smartfonów, na razie jedynie te na rynku chińskim mają dostać aktualizację.