Nowy system operacyjny Huawei wciąż budzi dużo kontrowersji. Choć prace nad nim rozpoczęły się już dawno, nadal jest owiany tajemnicą. Co dokładnie wiemy na temat Harmony OS i co będzie mógł nam zaoferować?

Uniemożliwienie współpracy z Androidem

Temat Harmony OS pojawił się kilka miesięcy temu, gdy nad Huaweiem zawisło widmo utraty możliwości współpracy z Androidem. Jak się okazało, firma już od dłuższego czasu pracowała nad własnym systemem operacyjnym. To system open-source, dedykowany zarówno smartfonom, jak i komputerom, inteligentnym głośnikom, smartwatchom, samochodom czy tabletom. Wspiera każdą możliwą ilość RAMu i docelowo ma być kompatybilny z aplikacjami HTML5, Linuxa i Androida. Według producenta, może poszczycić się także najwyższym poziomem zabezpieczeń wśród systemów operacyjnych - choć na chwilę obecną, jest to stwierdzenie trudne do zweryfikowania.

Od pewnego czasu, Huawei rozwija także autorski sklep z programami App Gallery. Choć jego oferta jest skromniejsza od sklepów komórkowych gigantów, wciąż trwają pracę nad jego rozbudową.

Na chwilę obecną, Huawei ma w planach smartfona, wyposażonego w Harmony OS. Czy klienci będą zainteresowani taką migracją? Naszym zdaniem - jeśli integracja między tyloma rodzajami urządzeń, ile oferuje producent, sprawdzi się - Harmony na pewno stanie się ważnym graczem na rynku.