W smartfonach z dużymi wyświetlaczami, ochrona ekranu jest niezbędna. Na rynku mamy do wyboru wiele folii oraz szkieł ochronny, które różnią się poziomem zabezpieczenia urządzenia.

Niedawno popularność zaczęła zdobywać folia poliwęglanowa oraz folia matowa. Jaką ochronę dadzą Twojemu wyświetlaczowi?


Folia matowa - co ją wyróżnia?

Choć największą popularnością przy ochronie wyświetlacza smartfona nadal cieszy się szkło hartowane, folia hydrożelowa zyskuje coraz większe grono fanów. Ten rodzaj zabezpieczenia montuje się zgodnie z instrukcją producenta, niejako wylewając go na ekran. Jest wycinana jest za pomocą specjalnego plotera, dzięki czemu mamy gwarancję precyzyjnego dopasowania, także do etui. Folia hydrożelowa posiada powłokę samoregulującą, dzięki czemu bąbelki powstałe podcza montażu znikają w przeciągu 48 godzin.

Folia hydrożelowa matowa niweluje refleksy świetlne i poprawia widoczność nawet w słoneczne dni. Dzięki temu korzystanie z telefonu latem staje się wygodniejsze. Posiada powłokę oleofobową, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców na ekranie oraz chroni ekran przed natłuszczaniem się. Folia hydrożelowa posiada właściwość samo regenerowania się - znaczy to, że delikatne rysy będą usuwane z jej powierzchni.


Folia poliwęglanowa

Folia poliwęglanowa jest coraz częściej wybierana przez posiadaczy smartfonów, głównie przez to, jak łatwo zamontować ją na telefonie oraz dzięki faktowi, że na ekranie jest praktycznie niezauważalna. Jest wykonana z podobnych materiałów, co szkło hartowane, dzięki czemu cechuje się wytrzymałością na uderzenia i zarysowania. Zapewnia wysoką wyrazistość obrazu. Folii poliwęglanowej można używać razem z kejsami na telefon.