Choć gry komputerowe mają wieloletnią tradycję oraz rzeszę wiernych fanów, to gry na smartfony zdobywają rosnącą popularność. Dlaczego rozrywka na telefonie staje się coraz bardziej popularna - nie tylko u dzieci, ale i wśród dorosłych? Co może zaoferować smartfon?

Rynek gier na smartfony

Ilość tytułów, w jakie możemy zagrać na swoich telefonach, ciągle rośnie. Powstają nie tylko coraz to nowe gry dedykowane na te urządzenia, ale i mobilne wersje najgłośniejszych, najpopularniejszych tytułów gier komputerowych.

Graj gdziekolwiek jesteś

Najbardziej oczywistą odpowiedzią na pytanie o rosnącą popularność gier na smartfony jest łatwa dostępność i możliwość grania wszędzie. Można pograć i zrelaksować się w pociągu, autobusie, na przerwie w pracy, w kolejce do lekarza czy w hotelu na wakacjach. Smartfona zawsze mamy przy sobie, jego ładowanie nie wymaga wiele czasu, sprzętu, a powerbanka możemy zawsze mieć przy sobie.

Social gaming

To nowy trend w grach, który szczególne ożywienie przeżywa w czasie pandemii i izolacji. Zasadą social gamingu jest łączenie się za pomocą aplikacji ze znajomymi - czy też po prostu innymi osobami grającymi w tę samą grę - i bycie częścią małej społeczności.

Rosnący rynek akcesoriów

Granie na smartfonie staje się tak popularne, że stale rośnie liczba ciekawych akcesoriów, dzięki którym jest jeszcze przyjemniejsze. Gamepady, pojemne powerbanki, kolorowe etui, bezprzewodowe słuchawki zachęcają szczególnie młodszych użytkowników do kompletowania zestawów akcesoriów do gier. Dodatkowo, choć do gry w większość tytułów sprawdzi się przeciętny smartfon, na rynek wypuszczane są również urządzenia typowo gamingowe, które dają lepszy komfort gry w co trudniejsze tytuły.

Rynek gier na smartfony, w tym także gier w chmurze, cały czas się rozwija. Z zaciekawieniem obserwujemy, jakie kolejne trendy się na nim pojawią.