Choć wielu z nas zdążyło się już przyzwyczaić do tego, że smartfona trzeba ładować codziennie - dla niektórych nadal jest to problem trudny do przeskoczenia. Aplikacje systemu Android potrafią “zjeść” całą baterię nawet w kilka godzin. Jak można zaoszczędzić energię przez dłużej?

Przyciemnij ekran

Choć ta porada wydaje się być oczywista - często automatycznie ustawiamy telefon na najwyższą jasność. Nie dość, że jest to szkodliwe dla oczu, to jest prawdziwym pożeraczem baterii. Zrezygnuj także z funkcji automatycznego dostosowywania jasności urządzenia do otoczenia - w ten sposób na pewno nie zaoszczędzisz energii, bo tryb już sam w sobie pobiera energię! Ustaw najciemniejszy możliwy ekran, pozwalający na komfortowe korzystanie ze smartfona i w razie potrzeby - rozjaśniaj go na chwilę.

Korzystaj z WiFi

Kiedy to możliwe, używaj WiFi a nie komórkowej transmisji danych. Udowodniono, że w ten sposób oszczędzasz pobór baterii w smartfonie. Pamiętaj tylko, żeby wyłączyć tryb WiFi, gdy zakończysz korzystanie z internetu, a w pobliżu nie ma żadnego routera.

Usypiaj telefon

Czy blokujesz swój telefon od razu po wysłaniu SMS-a, zakończeniu połączenia czy przejrzeniu Instagrama? Jeśli często o tym zapominasz - może warto zadbać o to, żeby sprzęt usypiał się automatycznie?

Autosynchronizacja danych

Jedną z funkcji smartfona bardziej obciążających baterię jest autosynchronizacja. To bardzo przydatna funkcja, która pozwala zawsze mieć najnowsze dostępne wersje oprogramowań czy aktualizacji. Niestety - pożera całkiem dużo energii, i poprzez wysyłanie powiadomień, i automatyczne aktualizacje. Dlatego warto np. wyłączyć autosynchronizację aplikacji, których nie używasz.