Jest wiele napraw smartfonów, które wymagają czyszczenia ich pamięci i przywrócenia ustawień fabrycznych. Nie zawsze jednak tak się dzieje - wtedy powstaje pytanie, jak chronione są nasze zdjęcia czy wiadomości? Oczywistą odpowiedzią wydaje się być oddanie smartfona do naprawy do zaufanego miejsca. Jednak Samsung przewiduje wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia.


Samsung - tryb konserwacji

Przed oddaniem telefonu do naprawy zawsze zalecamy wykonanie kopii zapasowej danych - na wszelki wypadek. Jeśli naprawa nie wymaga czyszczenia danych, serwisant w niesprawdzonym serwisie może uzyskać dostęp do naszych prywatnych plików.

Samsung ma odpowiedź na ten problem i planuje wdrożenie Trybu Konserwacji w smartfonach Galaxy.


Nowa opcja w ustawieniach

Zgodnie z tym co zapowiada Samsung, w smartfonach pojawi się nowa opcja - Tryb Konserwacji, którego można szukać w Ustawieniach w sekcji Pielęgnacja baterii i urządzenia.


Przy pomocy tego trybu, stworzymy w telefonie osobne konto, z którego serwisant pracujący na smartfonie będzie mógł korzystać - bez dostępu do naszych zdjęć czy wiadomości. Właściciel smartfona, po ponownym przejęciu naprawionego urządzenia, będzie mógł wyłączyć Tryb Konserwacji za pomocą uwierzytelnienia swojej tożsamości.


Kiedy pojawi się nowy tryb?

Tryb Konserwacji ma pojawić się na urządzeniach z zainstalowanym One UI 5.